Lustro 2 140x340cm

Lustro to gra polegająca na naśladowaniu. Uczestnicy zabawy (1, 2 lub 3 w zależności od ilości plansz) stają naprzeciwko lidera i naśladują jego ruchy, gesty i pozycje. Orientację w przestrzeni, stawianie stóp czy rąk umożliwia 9 kolorowych pól planszy. Istnieje wiele wariantów gry czy zabawy: taniec, gimnastyka, zajęcia teatralne.

Akcesoria online:
http://9dots.pl/przerwa-na-zabwe/muzyka
http://9dots.pl/przerwa-na-zabwe/stoper

Akcesoria dodatkowe:
Woreczki sensoryczne
                                     
Warianty gry:

Zwierciadło
Lider w rytm muzyki przez 3, 6 lub 9 sekund prezentuje układ choreograficzny. Zadaniem naśladującego/naśladujących jest jak najlepsze odtworzenie wszystkich elementów układu.

Krzywe zwierciadło
Lider prezentuje układ choreograficzny. Zadaniem naśladującego jest parodiowanie ruchów i gestów lidera, dla rozbawienia wszystkich uczestników zabawy.

Pomniki
Lider lub liderzy prezentują statyczną figurę akrobatyczną na polach planszy. Zadaniem naśladującego/naśladujących jest dokładne powtórzenie figury i utrzymanie jej przez 3, 6, 9, 18 itp. sekund. Teraz jest czas na zrobienie zdjęcia.

Taniec
Wybieramy podkład muzyczny. Uczestnicy tańczą do rytmu, starając się precyzyjnie poruszać tylko po kolorowych polach planszy.

Skojarzenia
Skacząc po kolorowych polach planszy, uczestnicy mają za zadanie dobrać do koloru właściwe wyrazy z wybranej grupy (np. owoce, warzywa, kwiaty). Plansza może służyć do nauki języków obcych, do tworzenia rymów po polsku lub w językach obcych (np. red-bread, green-screen) oraz innych zabaw inspirowanych kolorami.

Kółko i krzyżyk
W połączeniu z sześcioma woreczkami, trzema czarnymi i trzema białymi, na polach planszy można rozegrać drużynową grę w kółko i krzyżyk. Dwie drużyny ustawiają się w tej samej odległości od planszy i na sygnał, pierwsi zawodnicy z każdego zespołu, kładą woreczki na polach planszy. Wracając, po dotknięciu ręki kolejnego zawodnika – ten rusza i ustawia kolejny woreczek. Po trzeciej osobie, każdy kolejny gracz biegnie już bez woreczka, jedynie może przekładać wcześniej położone woreczki, aby w jednej linii pionowej, poziomej lub przekątnej zostawić trzy woreczki swojej drużyny.

Warianty gry lustro

Podsumowanie zapytania

0 szt.
Przejdź do podsumowania