Zegar rzymski 200x200cm

Plansza służy do przyswojenia przez dzieci cyfr rzymskich, oraz klasycznej tarczy zegara. Plansza może również służyć do wszystkich zabaw w kole.

Akcesoria:
http://9dots.pl/przerwa-na-zabwe/muzyka
http://9dots.pl/przerwa-na-zabwe/stoper
                                 
Warianty Gry:

Czas
Uczestnicy dzielą się na dwie drużyny. Dwoje uczestników z pierwszej drużyny staje na cyfrach zegara, jeden (wyższy) wskazuje godziny, drugi (niższy) minuty.
Przeciwna drużyna podaje dowolną godzinę, z dokładnością 5 minut, np. 8.00, 11.25, 12.15. Zadaniem uczestników jest pokazanie jej na tarczy zegara.

Która godzina
Uczestnicy dzielą się na dwie drużyny. Dwoje uczestników z pierwszej drużyny staje na cyfrach zegara, jeden wskazuje godziny, drugi minuty. Druga drużyna siedzi  do zegara tyłem, z wyjątkiem jednej osoby która stoi przodem do zegara i prezentuje za pomocą gestów, scenki opisujące określoną porę dnia, tą którą wskazują stojący na cyfrach zegara. Zadaniem siedzących tyłem do zegara jest odgadnąć którą godzinę wskazuje przeciwna drużyna.

Skojarzenia
Uczestnik zabawy porusza się po okręgu w dowolnym tempie (w rytm muzyki, przeskakując z godziny na godzinę lub biegnąc). Na sygnał zatrzymuje się na cyfrze zegara. Pozostali uczestnicy muszą podać określenia związane z rzymskim znakiem, na przykład, jeśli zatrzymał się na XII - dwanaście, północ, dwudziesta czwarta, noc, ciemno, późno, hejnał z wieży, południe, grudzień, twelve, December. Drużyna ma na odpowiedź 9 sekund.
 
Niepewna godzina
Gracze siadają na cyfrach,przodem do środka zegara. Losowo wybrana osoba (wskazówka), chodzi na okoła zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Wskazówka dotyka wybranej osoby siedzącej na tarczy zegara. Wskazana osoba wstaje i po dotknięciu się plecami stając rozpoczynają bieg w przeciwnych kierunkach. Osoba, która szybciej okrąży zegar, siada na cyfrze z której rozpoczął się wyścig. Osoba która nie zdążyła zająć miejsca, zostaje wskazówką, i zabawa toczy się dalej.

Podsumowanie zapytania

0 szt.
Przejdź do podsumowania