Alfabet Pomarańczowy - Korale 250x530 cm

Kolejna odsłona gry w “Alfabet”​, szczególnie ceniona jako przyjemna forma zajęć dydaktycznych z języka polskiego w pierwszych klasach. Stwarza szerokie możliwości do lepszego opanowania: alfabetu, słowotwórstwa, zasad gramatyki, ortografii i wielu innych! ​Tak naprawdę możliwości są nieskończone i zależą od wyobraźni prowadzącego zajęcia lub bawiących się na planszy dzieci. Alfabet “Korale” różni się od wariantu w kole, stwarzając szereg nowych możliwości do tworzenia coraz to nowszych wariantów gry.

Skorzystaj z akcesoriów: http://www.9dots.pl/akcesoria/woreczki-sensoryczne.html

Skorzystaj z aplikacji: http://www.9dots.pl/click-and-play/kostka

Skorzystaj z aplikacji: http://9dots.pl/click-and-play/stoper

Alfabet Pomarańczowy - Korale

Alfabet
Zadaniem uczestników jest przejście planszy skacząc kolejno litery od A do Z. Dla utrudnienia można wprowadzić dodatkowe zasady, np. na polach z samogłoską należy klasnąć.

Państwa miasta
Lider skacze na dowolną literę jednocześnie podając kategorie (państwo, miasto, zawód, zwierzę, roślina, rzecz, sport, film, muzyka, bajka itp.) Zadaniem uczestników jest jak najszybsze znalezienie jak największej ilości słów.

Dziewięć słów
Celem gry jest stworzenie ułożenie sensownego zdania z 9 słów zaczynających się na kolejno wylosowane litery.

Słowotwórstwo
Lider podaje dowolny wyraz np. mandarynka. Uczestnicy starają się stworzyć z jego liter, jak najwięcej nowych słów. Przykładowo: rynna, rak, dar, marka, dym. Następnie w asyście sędziego trzeba skoczyć na odpowiednie pola alfabetu, literując przy tym słowo na głos. Liczy się ilość wyrazów, odpowiednie przeliterowanie, oraz szybkość. To tego zadania można użyć aplikacji stoper.

Przymiotniki
Jeden z graczy szybko wyskakuje po alfabecie kolejne litery. Druga osoba stojąc tyłem mówi stop. Na jaką literę padnie podskok gracza to drugi gracz z przeciwnej drużyny ma 9 sekund, żeby podać minimum trzy przymiotniki określające tą literę. Przykładowo: A - anielski, atrakcyjny, akrobatyczny.

 

Podobne produkty

Podsumowanie zapytania

0 szt.
Przejdź do podsumowania