Tor do kapsli 125x315 cm - gra korytarzowa

Gra w Kapsle – gra wykorzystująca kapsle od butelek. Istnieje wiele jej rodzajów, których cechą wspólną są właśnie kapsle, wprawiane w ruch po płaskiej powierzchni za pomocą pstrykania ich palcami. Do gry najczęściej wykorzystuje się kapsle zalane woskiem, plasteliną, gipsem lub ołowiem (czasem jeszcze dodatkowo dociążane np. monetami), bardzo często ozdobione w wymyślny sposób.Jedną z odmian gry w kapsle jest wyścig zwany dawniej również wyścigiem pokoju. Zawodnicy pstrykają na zmianę swoje kapsle, wygrywa ten, kto pierwszy swoimi kapslami pokona tor przeszkód lub wyznaczoną trasę. Wypadnięcie kapsla poza wyznaczoną trasę jest karane cofnięciem ruchu. Z tego powodu przewagę mają kapsle dodatkowo obciążone, trudniej wpadające w niekontrolowane toczenie.

Tor do kapsli 125x315 cmTor do kapsli 125x315 cm

Tor do kapsli 125x315 cm - gra polega na tym, że zawodnicy pstrykają na zmianę swoje kapsle, najpierw podczas eliminacji, a później w biegu finałowym. W każdej kolejce gracz ma po trzy pstryknięcia swoim kapslem. Wylot kapsla za trasę lub wypchnięcie przeciwnika powoduje automatyczny powrót na miejsce startu lub ostatnio przekroczonej lotnej premii. Zderzenia, które nie skończą się poza trasą są akceptowane. Wygrywa ten, kto pierwszy swoim kapslem pokona wyznaczoną trasę.

Podsumowując:

  • ustawiamy kapsle na starcie
  • pstrykamy palcem po trzy pstryknięcia w kapsel tak, aby nie wypadł z toru
  • jeśli wypadnie, kapsel-zawodnik wraca na start i zaczyna od początku
  • wygrywa ten kto pierwszy osiągnie linię mety

Do gry mogą być kapsle wyjątkowe – ręcznie zdobione w szczególny, rozpoznawalny sposób we flagi różnych państw, a także podkleić można plasteliną, aby je obciążyć itp.

 

Podobne produkty

Kapsle Stopa

Tor do kapsli stopa

125x260 cm - gra korytarzowa

Podsumowanie zapytania

0 szt.
Przejdź do podsumowania