Hopla 120x240

Klasy Hopla​ to wariant tradycyjnej gry w klasy, polegającej na skakaniu po oznaczonych polach. Pola oznaczone sa za pomocą stóp i dłoni co czyni grę jeszcze bardziej atrakcyjną.i ciekawą.

Skorzystaj z akcesoriów: http://www.9dots.pl/akcesoria/woreczki-sensoryczne.html

Gra w klasy​ to jedna z najprostszych i najbardziej popularnych zabaw dla dwojga lub więcej dzieci. Rozwija gibkość, koordynację ruchową oraz zręczność.Zabawa polega na umiejętnym przejściu wszystkich pól zgodnie z narysowanymi wskazówkami. Dwie lub więcej osób rozpoczyna grę rzucając woreczkiem na pola 1, a następnie przeskakują kolejne pola klas omijając miejsca zajęte przez woreczek. Wracając muszą zatrzymać się przed zajętym polem, zabrać woreczek a następnie je przeskoczyć. Po zeskoczeniu z planszy, uczestnicy rzucają woreczki na kolejne miejsca i tak dalej, aż dotrą do ostatniego pola. Kiedy gracz się pomyli: nie trafi woreczkiem we właściwe pole, stanie na linii, nadepnie na pole zajęte woreczkiem, zapomni zatrzymać się i zabrać woreczek - traci swoją kolejkę i grę rozpoczyna następna osoba.

Każdy uczestnik kontynuuje grę od miejsca w którym popełnił błąd. Wygrywa ten kto pierwszy zaliczy wszystkie klasy.

Wariant I (małe dzieci)
Dzieci skaczą od pola czarnego do białego, zgdonie z obrazkami na polach, czyli dwoma nogami, lewą, prawą, oraz dotykają ręką lewą lub prawą, bądź obiema oznaczone w ten sposób pola
Warianty:

  • Skoki wykonuje się tylko po polach o określonym kolorze, żółte, loetowe, zielone, niebieskie.
  • Przykładową planszę 1, można przechodzić w druga stornę,zaczynając od pola białego z czarnymi stopami.

Podsumowanie zapytania

0 szt.
Przejdź do podsumowania